KOUČINGAS

Turbūt jau esate daug girdėję apie koučingą, todėl nesinori kartoti skambių frazių apie šį ugdymo metodą.
Norėtume pakalbėti visai „kitu kampu“. Galime drąsiai ir atsakingai teigti, kad
koučingas – pakankamai siauras, bet labai efektyvus ugdymo metodas. Ką reiškia siauras? Tai, kad jis tikrai netinka visose situacijose ir visiems klausimams spręsti, bet ten, kur metodas tinka, jis yra vienas efektyviausių instrumentų!

Koučingo specialistas yra profesionalus Jūsų mąstymo partneris, kurio kompetencijos dėka Jūsų galite: kitaip pamatyti sprendžiamą situaciją, pritaikyti turimą gerąją praktiką sprendžiant naujus iššūkius, leisti sau pamatyti kitaip, galvoti kitaip, ieškoti naujai ir t.t.  Šios partnerystės dėka Jūs galite rasti Jums priimtiniausią pokyčio ir asmeninio augimo greitį, pamatyti mąstymo akligatvius ir rasti išėjimus iš jų, pritaikyti Jūsų turimą patirtį, suvokimą ir išmintį naujai. Sukurti aiškų veiksmų planą, matyti pirmą žingsnį, turėti profesionalią pagalbą pradėjus įgyvendinti sumanymą. Jei kalbėti per analogiją su sportu, tai treneris už jus nenubėgs, nenuplauks, mankštos nepadarys, bet dėka jo žinių, kompetencijos ir profesionalumo visa tai, ką Jūs ketinate daryti, Jūs padarysite greičiau, efektyviau ir saugiau. Šioje analogijoje mes kalbame apie šiuolaikinius, pažangius trenerius.

Tačiau,

  • yra situacijų, kur reikalingi mokymai, nes Jūs nemokate ir koučingas čia nepadės. Koučingo dėka galite greičiau mokytis, lengviau taikyti mokymuose gautas žinias, matyti, kodėl stringa jų taikymas ir pan., bet koučingas neatstos pačių mokymų (žinių ir įgūdžių, kuriuos gaunate mokymų metu);
  • yra situacijų, kai reikalinga konsultacija, nes Jūs nežinote ir koučingas čia nepadės. Koučingo dėka galite efektyviau taikyti gautas žinias praktikoje,  pamatyti įvairias pasirinkimo galimybes, apsvarstyti alternatyvas ir t.t. bet ne gauti pačias žinias, jei Jūs jų neturite;
  • gal Jūsų gyvenime įvyko kažkas labai rimto ir skaudaus, tai, kas Jus sukrėtė labai giliai ir tai tęsiasi jau ilgą laiką. Gal tai psichologinė trauma ar kitas negalavimas ir Jums reikalinga profesionali psichologo ar psichoterapeuto pagalba. Koučingo specialistas privalo tai pastebėti ir nukreipti Jus pas tą specialistą, kurio kompetencijoje yra profesionalus Jūsų situacijos sprendimas.
    Mes nekalbame apie psichologinius iššūkius, su kuriais susiduriame savo darbe ar asmeniniame gyvenime, tokius kaip pasirinkimo baimė, nerimas dėl priimamo sprendimo ar artėjančių naujų iššūkių ir pan., visa tai puikiai padeda spręsti koučingo metodas. Mes kalbame apie psichologines traumas, ligas ir pan., čia koučingas gali būti kaip „pleistras“, kai Jums reikalinga rimta operacija.
  • Trumpai tariant, koučingas tinka visiems žmonėms, bet ne visose situacijose!

Profesionalus koučingo specialistas turi identifikuoti tokias ar panašias situacijas ir Jums pasakyti, ar koučingo metodas gali Jums padėti, ar ne. Jei specialistas sako, kad koučingas padeda visada ir nuo visko, turite rimtą pagrindą tuo suabejoti. Nes arba specialistas dar jaunas (kaip specialistas) ir nesuvokia pačio metodo, arba meluoja.

Susisiekite su mumis, o mes padėsime Jums nuspręsti, ar koučingas yra tas instrumentas, kuris gali geriausiai padėti siekiant Jūsų norų. Supažindinsime, kaip vyksta koučingo sesijos, ko galite tikėtis, kaip vyks darbas tarp sesijų ir t.t.

Pirmas susitikimas yra nemokamas, jo tikslas suprasti, ko Jūs norite ir ar koučingo metodas gali Jums padėti. Jei taip, tai veikiausiai geriau nei ši metodika to nepadarys jokia kita metodika!

Individualus koučingas – tai individualiai Jums pritaikytas pokyčio ir/ar asmeninio augimo procesas, kuris padeda Jums pasiekti kokybiškesnių rezultatų savo asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Koučingas leidžia Jums pagilinti savo pažinimą, pagerinti efektyvumą ir kilstelėti savo gyvenimo kokybę. Individualių koučingo sesijų metu koučingo instrumentai pritaikomi konkrečiai Jums, atsižvelgiant į Jūsų situacijos unikalumą, Jūsų asmenybės individualumą ir komfortišką pokyčio bei augimo greitį.

Užpildykite šią formą ir susisieksime pakalbėti kuo koučingas gali būti naudingas tavo situacijoje: